Wypełniacz zmarszczek - kwas hialuronowy - Alice Centrum Odnowy Biologicznej

91 820 67 71

pn.-pt. 08.00 - 21.00

sob. 08.00 - 16.00

niedz. 08.00 - 12.00

Wypełniacz zmarszczek - kwas hialuronowy

Wypełniacze stanowią bezinwazyjny sposób korekcji zmarszczek. Dzięki nim możliwe jest także wymodelowanie konturów twarzy oraz zwiększenie objętości warg, sprawiając, że będą prezentować się bardzo efektownie. Działanie tego typu środków opiera się na syntetycznym kwasie hialuronowym, który jest odpowiednikiem naturalnego, występującego w naszym organizmie. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody, co pozwala skórze utrzymać odpowiednią elastyczność, napięcie i nawilżenie.

Powstawanie zmarszczek jest efektem tego, że z wiekiem cząsteczki kwasu hialuronowego w naszym organizmie ulegają degradacji. Całe szczęście ten proces może zostać, do pewnego stopnia, odwrócony. Decydując się na bezpieczny, bezinwazyjny zabieg, można przywrócić skórze młody wygląd, utrzymujący się nawet 12 miesięcy. Substancja znajdująca się w wypełniaczach ma postać krystalicznego żelu. Jej cząsteczki różnią się rozmiarem, dlatego konkretny środek powinien być dobrany do struktury danej tkanki. Na rynku dostępnych jest wiele wypełniaczy, które można dobrać do wieku osoby poddającej się zabiegowi oraz jej innych, indywidualnych potrzeb.

Działanie wypełniaczy

Po wstrzyknięciu preparat wiążę wodę, dzięki czemu tkanka w danym miejscu zwiększa swoją objętość, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek, korekcji konturu ust lub poprawienia owalu twarzy.

Zaletą środków tego typu jest fakt, że efekt ich działania jest widoczny od razu po zabiegu. Zależnie od miejsca, w jakie zostanie wstrzyknięty, może utrzymywać się między 6, a 12 miesięcy.

Na czym polega zabieg?

Żel zostaje dobrany do struktury tkanki danego miejsca. Wstrzykuje się go na odpowiednią grubość skóry. Warto wiedzieć, że większość stosowanych środków w swoim składzie zawiera lidokainę, która jest substancją znieczulającą. Mimo wszystko, można dodatkowo zwiększyć komfort pacjenta poprzez zastosowanie znieczulenia.

Czas trwania zabiegu wynosi zaledwie pół godziny, a efekty widać od razu. Warto jednak pamiętać, że bezpośrednio po iniekcji środkiem, skóra może być miejscowo zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk. Nie jest to jednak powód do niepokoju, ponieważ oba efekty znikną po kilku godzinach.

Co stanowi przeciwwskazanie do stosowania wypełniaczy?

Należy do nich zaliczyć:

 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • stany zapalne skóry, takie jak trądzik, czy opryszczka,
 • skłonność do pojawiania się blizn przerostowych,
 • karmienie piersią,
 • ciąża.

Jakie mogą wystąpić niepożądane objawy?

 • ból, obrzęk oraz zaczerwienienie - najczęstsze objawy, które znikają najpóźniej w przeciągu 72 godzin,
 • wynaczynienie krwi, popularnie nazywane siniakiem, może utrzymać się do tygodnia. W jego przypadku zalecamy korzystanie z preparatu Auriderm XO,
 • na skórze wrażliwej czasem występuje świąd,
 • w miejscu korekcji może pojawić się nadwrażliwość,
 • sporadycznie występuje się obrzęk, w postaci zgrubienia, utrzymujący się przez kilka tygodni.

Dostępne wypełniacze:

SURGIDERM® to środki zawierające stabilizowany kwas hialuronowy. Stosuje się je przy wypełnianiu zmarszczek oraz fałd skórnych. Dzięki bardzo gładkiej konsystencji ich podawanie jest łatwiejsze.

Występują pod dwiema postaciami SURGIDERM® 24 XP oraz 30 XP. Ten pierwszy sprawdza się w przypadku fałd nosowo-wargowych oraz w okolicach ust. Drugi służy do wygładzania zmarszczek średnich i głębokich. Może być stosowany w fałdzie nosowo wargowej oraz podczas zwiększania objętości ust.

Znalezione obrazy dla zapytania surgidermProdukty z serii TEOSYAL® to wypełniacze produkowane w szwajcarskim laboratorium Teoxane. W ich procesie produkcyjnym wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu stosowany kwas hialuronowy charakteryzuje się wysoką jakością. Produkty oferowane przez tę firmę są bardzo dobrze tolerowane przez organizm, co pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia stanów zapalnych, obrzęków lub zaczerwień. Ponadto środek świetnie integruje się z tkankami skóry, co może wpłynąć na wydłużenie czasu utrzymywania się efektów zabiegu.

W preparatach TEOSYAL® stosowany jest jednorodny, sterylny kwas hialuronowy. Preparaty przeznaczone do innych typów kuracji zawierają go w różnych stężeniach.

Produkty z tej serii dzielą się na siedem kategorii, stworzonych ze względu na ich działanie:

 • odtwarzanie oraz korygowanie kształtu twarzy,
 • wypełnianie zmarszczek oraz bruzd,
 • modelowanie kości policzkowych oraz wygładzanie konturów twarzy,
 • rewitalizacja oraz nawilżenie skóry,
 • powiększanie oraz dodawanie objętości ustom,
 • ochrona przed pojawianiem się brud i zmarszczek, również we wrażliwych miejscach np. na szyi i w dekolcie.

Znalezione obrazy dla zapytania teosyal


Produkty Perfectha® Deep są przeznaczone dla pacjentów, których skóra naznaczona jest głębokimi bruzdami oraz zmarszczkami. Mogą służyć również do nadania ustom objętości i być stosowane również w przypadku niechirurgicznej rynoplastyki nosa. Pozwalają uzyskać natychmiastowe i długotrwałe efekty.

Perfectha Derm® to środek przeznaczony dla pacjentów mających zmarszczki średniej głębokości. Dzięki nim można poprawić owal ust lub je uwydatnić. Preparat nie tylko wygładza skórę, ale także uwydatnia ją i nawilża. Zastosowanie nowoczesnej technologii BRID pozwoliło na stworzenie udoskonalonych wiązań międzycząsteczkowych. Dzięki temu charakteryzują się wysoką kompatybilnością i sprawiają, że efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas. Stosowanie produktów tego typu jest bezpieczne, a efekty natychmiastowe.

Preparat FILORGA M-HA 18 działa nawilżająco i przywraca gęstość skóry. Stosując go można uzupełnić niedobory endogennego kwasu hialuronowego. Korzystając z niego można otrzymać natychmiastowy efekt wypełnienia. Środek stymuluje fibroblasty umożliwiając formowanie się nowej tkanki.

Dzięki niemu można poprawić elastyczność, zagęszczenie oraz głębokie nawilżenie skóry. Środek pozwala także zredukować powierzchowne zmarszczki występujące wokół oczu i ust np. zmarszczki mimiczne.

Efektem jego stosowania jest mikrowypełnienie, nawilżenie, a także przywrócenie gęstości skóry.

Znalezione obrazy dla zapytania filorga m ha 18

Preparaty PRINCESS® FILLER są sterylne i ulegają biodegradacji. Ponadto są idealnie czystym, homogenizowanym, izotonicznym wypełniaczem. Dzięki nim możliwe jest otrzymanie długotrwałych, jednak nie permanentnych, efektów. Substancja powoli rozchodzi się wewnątrz skóry i nadaje jej gładki oraz naturalny wygląd.

Ten jednofazowy wypełniacz ma perfekcyjnie gładką konsystencję. W jego produkcji wykorzystywana jest innowacyjna metoda S.M.A.R.E, która obejmuje sieciowanie czystego oraz naturalnego kwasu hialuronowego, pochodzenia niezwierzęcego. Jest to opatentowana metoda, sprawiająca, że HA jest wielokrotnie oczyszczany, a przy tym mocno wiązany. W każdej strzykawce znajduje się 1,0 ml kwasu hialuronowego wiązanego krzyżowo. Mililitr preparatu zawiera 23 mg substancji. Jest trwały i zapewnia długotrwałe efekty. W jego składzie znajdują się elementy ulepszające proces modelowania. Dzięki temu można osiągnąć naturalny efekt.

PRINCESS FILLER (1 X 1ML) wypełniacz można stosować podczas iniekcji do skóry właściwej, a także tkanek podskórnych. Może być stosowany prawie na całej powierzchni twarzy. Jego iniekcja może być wykonana w celu korekty znacznych oraz umiarkowanych zmarszczek, fałd nosowo wargowych, tzw. lwiej zmarszczki czy blizn. Nadaje się również do zwiększania objętości warg.

Stosując wypełniacze PRINCESS® można wygładzić zmarszczki, a także wymodelować oraz ujędrnić twarz. Dzięki temu skóra wygląda młodziej i atrakcyjniej. Wszystko dzięki połączeniu zastosowanych składników oraz wykorzystaniu w procesie produkcyjnym innowacyjnej technologii. Dzięki temu można osiągnąć długotrwałe efekty oraz bezpieczeństwo. Produkt pozwala uzupełnić naturalną utratę kwasu hialuronowego, będącą efektem procesu starzenia się. Dzięki niemu można także zapewnić sobie długotrwałe nawilżenie. Ponadto produkt w znacznym stopniu poprawia elastyczność oraz koloryt skóry.

Wypełniacze PRINCESS® spełniają wysokie standardy jakości. Wszystko dzięki procesowi podwójnej sterylizacji produktów oraz wykorzystaniu oczyszczonego kwasu hialuronowego.