91 820 67 71

pn.-pt. 09.00 - 20.00

sobota 09.00 - 14.00

Zabiegi

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest to zabieg idealny na rozstępy, usuwanie cellulitu, odmładzanie i regeneracje skóry oraz leczenie łysienia.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Wskazania do mezoterapii:

 • zwiotczenie skóry
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • zapobieganie wypadaniu włosów
 • cellulit (uda, brzuch, pośladki)
 • rozstępy

Zalety mezoterapii:

 • metoda naturalna, niechirurgiczna,
 • długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, poprawia kondycję włosów, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry,
 • stopniowa poprawa kondycji skóry widoczna już po pierwszym zabiegu;
 • dla każdego typu cery w zależności od potrzeb skóry;
 • wielokierunkowe działanie zależne od zastosowanego koktajlu;

Częstotliwość zabiegów na rozstępy i cellulit:

Mezoterapia twarzy najlepsze efekt przynosi, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów, jednak można wykonać ją także pojedynczo w celu kondycjonowania skóry. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Ostrzykiwanie skóry można wykonywać przez cały rok, jednak w okresach dużego nasłonecznienia należy pamiętać o stosowaniu wysokich filtrów przeciwsłonecznych by zapobiec powstaniu przebarwieniem w miejscu iniekcji.

Przygotowanie do mezoterapii twarzy:

tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K - np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo),

2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę,

bezpośrednio przed zabiegiem (ok. 45 min.) skórę poddawaną zabiegowi można posmarować kremem o działaniu znieczulającym 

Przebieg zabiegu:

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowy, L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnego zestawu mikroigieł.

Lekarz/ kosmetolog indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy), tworząc z nich specjalny koktajl. Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne, igła dociera tylko do tkanki tłuszczowej lub skóry właściwej. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów mezoterapii twarzy:

ból podczas wstrzyknięć - można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego

rumień, obrzęk - występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie

bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach

siniaki, krwiaki - ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny);

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy (bezpośrednio o zabiegu można wykonać makijaż jeśli jest on niezbędny w odczuci pacjenta).

Przeciwwskazania do mezoterapii twarzy:

 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca (niewyrównana)
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Mezoterapia w odmładzaniu skóry:

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi (mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, fale radiowe). Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Częstotliwość zabiegów:

intensywna faza leczenia: 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy

faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy

Stosowane preparaty:

 

AQUASHINE BTX
PEPTYDOWA TERAPIA SKÓRY
 
Aż 7 rodzajów peptydów i kwas hialuronowy.
Skuteczne połączenie w walce z oznakami starzenia!
 
Preparat Aquashine BTX™ to łagodna alternatywa dla toksyny botulinowej. Działa bardziej subtelnie - delikatnie rozluźnia mięśnie mimiczne i wygładza zmarszczki - a dodatkowostymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Idealne rozwiązanie dla osób, które maja problem ze zmarszczkami mimicznymi, ale nie chcą stosować toksyny botulinowej.
 
EFEKTY
 
•         stymuluje odnowę komórkową oraz poprawia napięcie skóry
•         zmniejsza zmarszczki mimiczne
•         wygładza i regeneruje skórę
•         zmniejsza przebarwienia

Aquashine BTX™ to innowacyjny produkt zapewniający kompleksowe rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej. Aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową, poprawiając strukturę skóry. Kompleks peptydowy stabilizuje aktywność mięśni w skórze, rozluźnia włókna mięśni mimicznych, powodując wygładzenie skóry. Zawarty w Aquashine BTX™ kwas hialuronowy głęboko nawilża i wspomaga zdolność peptydów do penetracji, przedłużając ich działanie.
 
Składniki aktywne: nieusieciowiony kwas hialuronowy (hialuronian sodu 1,5%), kompleks 7 peptydów (Dekapeptyd-29, Oligopeptyd-62, Oligopeptyd-34, Acetyl Dekapeptyd-3, Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72, Oligopeptyd-51).
 
Opis zabiegu
 
Wypełniacz Aquashien BTX™ jest wskazany do iniekcji w średnie do głębokich warstw skóry właściwej. Zalecana dawka to 2 ml (max: 4 ml), a minimalny odstęp między pierwszym i kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie. Decyzja o zabiegu podtrzymującym zależy od kondycji skóry.
 
Preparat podawany jest do skóry za pomocą cieniutkich, sterylnych igieł, zapewniających maksymalną precyzję oraz zmniejszających ryzyko powstania zasinień.  Preparat może być również podany przy pomocy kaniuli. Aby zabieg był komfortowy, stosujemy znieczulenie miejscowe specjalnym kremem z lidokainą.
 
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości obszarów poddawanych terapii.
 
Wskazania
 
•         terapia przeciwstarzeniowa i zapobieganie utracie elastyczności, regeneracja skóry
•         zmarszczki mimiczne w okolicach oczu (kurze łapki)
•         zmarszczki mimiczne i statyczne na czole, wokół ust, pionowe zmarszczki nad ustami itp.
•         konturowanie twarzy
•         blizny potrądzikowe oraz ubytkowe na skórze
•         atroficzne blizny potrądzikowe
•         blizny pooperacyjne
•         przygotowanie do dermabrazji, wzmocnienie efektu
•         przedłużenie działania toksyny botulinowej i rozluźnienie mięśni w przypadku oporności na toksynę botulinową


Stosowanie
 
Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać widoczny rezultat. Jeśli konieczne są dodatkowe iniekcje Aquashine BTX™, minimalny odstęp pomiędzy pierwszym a kolejnym zabiegiem to 4 tygodnie.
 
Zalecenia po zabiegowe
 
W miejscu podania Aquashine BTX™ może wystąpić lekki obrzęk i zaróżowienie skóry (reakcja na peptydy biomimetyczne). Czasem może pojawić się lekka tkliwość skóry i zasinienie. Pacjent powinien ograniczyć wystawianie miejsca poddanego zabiegowi na nadmierne działanie promieni słonecznych, lamp UV oraz ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur, co najmniej do momentu ustąpienia opuchlizny i zaczerwienienia.
 
Przeciwwskazania
 
 Aquashine BTX™ nie może być stosowany:

•   w połączeniu z peelingiem, kuracją laserową lub z użyciem ultradźwięków (podczas tej samej sesji zabiegowej)

•   u pacjentów ze schorzeniami skórnymi, zapaleniem lub infekcją w miejscu podania lub w okolicy miejsca podania,

•   u pacjentów, u których występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lub w przypadku występowania w przeszłości silnej alergii lub wstrząsu anafilaktycznego,

•   u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi,

•   ze względu na możliwe reakcje z innymi wypełniaczami, co nie było zbadane, nie wskazana jest iniekcja Aquashine BTX™ w miejsca, gdzie znajduje się inny wypełniacz,

•   u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz u dzieci i małoletnich poniżej 18 r. ż.

•   u pacjentów z zaburzeniami krzepliwości krwi, zaburzeniami barwnikowymi skóry.


 NCTF HA

Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoka jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta.

Kwas hialuronowy: Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.

13 witamin: Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach.

6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.

6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.

5 kwasów nukleinowych: Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.

2 czynniki redukujące: Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne od pierwszego zabiegu - skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna.

NCTF HA są jedynymi preparatami oddziałującym na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona w naturalny sposób.

8 udokumentowanych właściwości NCTF® w profilaktyce anti-aging:

1. Aktywna regeneracja uszkodzeń skóry.

2. Aktywne nawilżanie.

3. Poprawa kolorytu skóry.

4. Przywrócenie równowagi jonowej.

5. Stymulacja wzrostu komórkowego.

6. Zwiększenie gęstości skóry właściwej.

7. Ochrona komórkowa.

8. Regeneracja wiskoelastyczna.

Częstotliwość zabiegów:

Faza 1 - Terapia uderzeniowa: 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych

Faza 2 - Regeneracja skóry: 1 zabieg na miesiąc przez 2 miesiące

Faza 3 - Podtrzymanie efektów kuracji: 1 zabieg co 2-6 miesięcy


CYTOCARE 532

Znalezione obrazy dla zapytania cytocare 532

OPIS

Gama CytoCare® 502/516/532 to ekskluzywne koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare®. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.

EFEKTY

Skóra staje się gładsza, bardziej napięta i nawilżona od wewnątrz. Poprawia się również koloryt. Preparat odmładza skórę w naturalny sposób poprzez 55 aktywnych składników oraz zawarty w nim kwas hialuronowy. Zaleca się używanie preparatu Cytocare na twarz szyję, dekolt i grzbiety dłoni. 

Podobny obraz

Mezoterapia - zabiegi na rozstępy i cellulit:

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit i rozstępy. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagaćwyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy jak np. Conjunctil. W trakcie kuracji wskazane jest doustne podawanie Karnityny. Wskazana jest również odpowiednia dieta.

Częstotliwość zabiegów:

faza intensywna: 1 zabieg co 10-14 dni przez miesiąc , przy bardzo dużych zmianach co 2-3 dni

faza pielęgnacyjna: 1 raz na miesiąc przez 3 miesiące

zabieg przypominający: raz na pół roku

Stosowane składniki koktajli:

Krzemionka organiczna

Znana jest ze swoich właściwości regenerujących tkankę łączną. Wchodzi w skład elastyny, kolagenu i glikoprotein strukturalnych. Na poziomie tkankowym indukuje proliferację fibroblastów i sprzyja regeneracji włókien kolagenowych.

Wyciąg z karczocha zwyczajnego

Aktywnymi składnikami wyciągu są kwasy polifenolowe (m.in. cynaryna). Wpływają na metabolizm glukozy i lipidów. Hamują syntezę cholesterolu i zwiększają jego przemianę do kwasów żółciowych.

Wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny

Preparat łączy dwa aktywne składniki: pochodne kumaryny z nostrzyka żółtego oraz rutynę rozpuszczalną w wodzie. Ogranicza powstawanie obrzęków, wzmacnia odporność i szczelność kapilar. Znajduje zastosowanie w mezoterapii cellulitu, w celu usprawnienia mikrokrążenia i odpływu limfy.

Kofeina

Wpływa na proces lipolizy. Stymuluje rozpad trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych, do wolnych kwasów tłuszczowych.

L-karnityna i TRIAC (tiratricol)

Biorą udział w przemianie cholesterolu i trójglicerydów do kwasów tłuszczowych. Pozwalają eliminować efekt "pomarańczowej skórki" i wygładzają skórę.

Pirogronian sodu

Należy do alfaketokwasów i ma działanie energetyzujące. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Wpływa na przemianę kwasów tłuszczowych.

Mezoterapia w leczeniu łysienia:

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy – takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Wskazania:

 • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
 • łysienie androgenowe
 • łysienie plackowate
 • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy

Częstotliwość zabiegów:

faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy

faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy

Stosowane składniki koktajli:

Minoxidil

Wpływa stymulująco na mieszki włosowe i keratynocyty. Przyspiesza syntezę glikozaminoglikanów i przyłączanie cysteiny do mieszków włosowych, co powoduje wydłużenie anagenu (okresu wzrostu włosa).

Dekspantenol

Jest to kwas organiczny, produkt redukcji kwasu pantotenowego (witamina B5). Znaczenie fizjologiczne witaminy B5 polega na tym, że jest ona składnikiem CoA. Koenzym A wpływa na regenerację i odżywianie struktury włosa.

Biotyna

Reguluje pracę gruczołów łojowych powiązanych z mieszkiem włosowym. Zmniejsza łojotok, redukując wypadanie włosów na jego podłożu, co związane jest z hamowaniem 5-AR (enzymu umożliwiającego konwersję testosteronu w DHT, który odpowiada za łysienie androgenne

Dermaheal HL

Preparat Deramheal HL zapobiega wypadaniu włosów, daje doskonałe rezultaty w leczeniu różnych postaci łysienia. Powoduje wzmocnienie i poprawę wyglądu słabych i zniszczonych włosów.