Usuwanie przebarwień - Szczecin - Alice Centrum Odnowy Biologicznej

91 820 67 71

pn.-pt. 08.00 - 21.00

sob. 08.00 - 16.00

niedz. 08.00 - 12.00

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe skóry, które obejmują dużą grupę schorzeń polegających na zmianie jej koloru. Kolor skóry jest uwarunkowany genetycznie i zależy od wielu czynników. Wśród najważniejszych wymienia się zawartość melaniny, hemoglobiny (barwnika krwi) i karotenoidów oraz działanie czynników środowiskowych (ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, czyli ujmując prościej: przebywanie na słońcu).

Najczęstsze występowanie wysokiej, niechcianej pigmentacji obejmuje takie obszary, jak:

 • klatka piersiowa,
 • policzki,
 • plecy,
 • czoło,
 • dłonie,
 • nos.

Oczywiście mogą zostać zauważone również na każdej innej części ciała, wymagając usunięcia przy pomocy lasera.

Przyczyny pigmentacji

Dlaczego jednak w ogóle pojawiają się na skórze? Przyczyn może być wiele, jednak do najpopularniejszych należą przebywanie na słońcu, zaburzenia wątroby i tarczycy, antykoncepcja, menopauza, a nawet stosowanie wybranych leków o wysokiej zawartości hydantoiny. Wiele przypadków spowodowanych jest wszelkimi problemami z hormonami - obejmuje to dojrzewanie, schorzenia, a także przyjmowanie kuracji hormonalnych, które zaburzają równowagę organizmu.

Warto zwrócić uwagę, że ten problem dotyka zarówno Kobiety, jak i (choć w mniejszym stopniu) Mężczyzn, powodując dyskomfort oraz wpływając na samoocenę. Choć makijaż może zmniejszyć widoczność plam o dowolnej wielkości i ilości, kompleksy mogą pozostać. Jednym z rozwiązań tego problemu jest laserowe usuwanie przebarwień przeprowadzane w naszym centrum odnowy biologicznej.

Kiedy można usunąć przebarwienia laserem?

Zmiany barwnikowe, które kwalifikują się do leczenia światłem (Quantum - IPL), czyli laserem:

 • melasma (ostuda),
 • przebarwienia posłoneczne,
 • przebarwienia pozapalne,
 • piegi,
 • znamię Beckera.

Jednocześnie istnieje szereg przeciwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie usunięcia przebarwienia laserem. Przede wszystkim należy do nich świeża opalenizna, czyli posiadająca mniej niż miesiąc - skóra jest wówczas zbyt wrażliwa na leczenie światłem. Do przeciwwskazań należy także ciąża oraz obecność rany na skórze - jeżeli na obszarze jest nadal widoczne uszkodzenie, niezbędne jest odczekanie kilku tygodni na całkowite wygojenie. W przypadku zaawansowanych chorób o charakterze nowotworowym warto również zrezygnować z tej terapii do momentu zakończenia leczenia.

Jak przygotować przebarwiony obszar przed zabiegiem?

W przeciwieństwie do innych rodzajów leczenia w przypadku wykorzystania lasera wystarczy wyłącznie prawidłowo oczyścić obszar, co warto wykonać w domu, jednak zostanie ponownie wykonane przez personel. Wszelkie wątpliwości dotyczące zmian skórnych należy wystarczająco wcześnie zgłosić lekarzowi w celu weryfikacji i konsultacji.

Mechanizm usuwania zmian barwnikowych

Energia świetlna emitowana przez IPL lub laser jest pochłaniana przez MELANINĘ i zamieniana na ciepło - co za tym idzie temperatura komórek barwnikowych zostaje znacznie podwyższona, w rezultacie powodując ich zniszczenie.

laserowe usuwanie przebarwień szczecin

Efekt nie jest widoczny od razu - plamy mogą na początku wydawać się ciemniejsze, jednak po zakończeniu procesu gojenia znikną całkowicie bądź zblakną. W przypadku tej drugiej sytuacji niezbędne jest powtórzenie terapii laserem, co powinno doprowadzić do całkowitego usunięcia przebarwienia.

Jak postępować po zabiegu?

Przede wszystkim warto chronić obszar przed promieniowaniem słonecznym, ukrywając go pod delikatnym opatrunkiem bądź zwiewną odzieżą, która nie podrażni skóry. Podczas codziennej pielęgnacji należy unikać środków zawierających mydło bądź cechujących się intensywnym działaniem - zamiast tego warto postawić na delikatne i lekkie środki pozbawione spirytusu czy alkoholu. Nie należy także pocierać skóry ręcznikiem w celu jej osuszenia. Wszelkie wątpliwości czy pytania dotyczące działań po usunięciu przebarwienia laserem warto skonsultować z lekarzem osobiście bądź telefonicznie.

 
Cennik