91 820 67 71

pn.-pt. 09.00 - 20.00

sobota 09.00 - 14.00

Zabiegi

Fale Radiowe


AUTO-FOCUS 3D SYSTEM

Wzmocnienie struktury skóry oraz minimalizacja zmarszczek przywracające gładkość naszej skórze tradycyjnie wymagało zastosowania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych bądź technik ablacyjnych, jak np. resurfacing laserowy. Sposoby te z powodu występujących po nich dolegliwościach, przedłużającego się okresu rekonwalescencji oraz wysokiego ryzyka wystąpienia dyschromii (zaburzenia pigmentacji) straciły na popularności. W związku z tym tradycyjne metody zastąpiono częstotliwością radiową (określaną w dalszej części RF), dzięki której skóra staje się młodsza i bardziej jędrna bez konieczności przeprowadzania zabiegów inwazyjnych. U podstaw RF pojawia się popularny obecnie zabieg z użyciem innowacyjnego urządzenia FOCUS RF . Lata badań udowadniają, że FOCUS RF może głęboko w skórze właściwej koncentrować energię, prowadząc w ten sposób do regeneracji i poprawy sprężystości kolagenu. Efekt jest długotrwały. FOCUS RF to zabieg zarówno skuteczny jak i bezbolesny.
„Cudów nie ma, ale jest FOCUS RF+”


- najnowocześniejsza metoda odmładzania skóry z wykorzystaniem technologii fal radiowych!!!

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu najnowocześniejszą metodę odmładzania skóry, liftingu i modelowania ciała przy użyciu najnowszego urządzenia FOCUS RF+ 3D wykorzystującego technologię fal radiowych. System ten odmładza skórę powodując niszczenie starych włókien kolagenowych odpowiadających za jakość skóry i odbudowę w ich miejsce nowych przez co już po pierwszym zabiegu widoczne są wizualne efekty jędrnej i odmłodzonej skóry. Dawniej efekty radykalne można było uzyskać za pomocą interwencji chirurgicznej, która niosła za sobą długi okres rekonwalescencji, ból i dyskomfort. Teraz można cieszyć się piękną skórą bez bólu. Kontrolowana energia termalna jest metodą obkurczania luźnej i zwiotczałej skóry poprzez dobrze znany mechanizm denaturacji kolagenu.

Focus RF+ otrzymał
nagrodę Qltowy Zabieg 2009Opis urządzenia i sposobu działania

Focus RF to urządzenie wykorzystujące działanie fal radiowych na skórę właściwą i tkankę podskórną. Fala radiowa w skórze powoduje wytworzenie energii cieplnej dzięki czemu włókna kolagenowe obkurczają się, regenerują i pogrubiają. Temperatura podczas zabiegu (45- 60°C) jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na efekt zabiegu, ponieważ dopiero w 45°C zaczynają zachodzić procesy neokolagenacji w skórze właściwej. Już po pierwszym zabiegu widoczne są wizualne efekty w postaci ujędrnienia, wysmuklenia, podniesienia i redukcji zwiotczeń skóry, jednak dla uzyskania pełnego efektu należy wykonac od 5-10 zabiegów w zależności od kondycji skóry. Doskonale sprawdza się w zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki.

Jak to działa?

LIFITING

*RF+ – powoduje chwilowe podgrzanie i delikatne rozciągniecie włókien kolagenowych, co daje natychmiastową odpowiedź, czyli ich skrócenie w czym ważną rolę odgrywa chłodzenie głowicy. Fale radiowe w wyniku wytwarzanego ciepła w tkankach powodują w skórze obkurczenie włókien kolagenowych i zwiększenie poziomu natlenienia tkanek, przyczyniając się do pobudzenia procesów regeneracyjnych i uelastycznienia skóry. Jest to nieinwazyjna metoda do zwalczania wiotkości. Technika ta stosowana jest w celu redukcji zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, jak i w celu przywrócenia skórze elastyczności, jędrności i młodego wyglądu. Focus RF+ jest szczególnie polecany w przypadku zmian w owalu twarzy i szyi, a także w celu redukcji niektórych defektów występujących w obrębie ciała (np. nadmiar luźnej skóry). Struktura skóry staje się bardziej spójna, odzyskuje sprężystość.

MODELOWANIE

*RF+ – Stosowane na ciało są zalecane w przypadku zabiegów wyszczuplających, antycellulitowych, oraz modelujących sylwetkę. Polepszają proces spalania tkanki tłuszczowej i poprawiają stan skóry. RF+ stymuluje zarówno tkanki powierzchowne jak i dociera do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów). Pod wpływem RF+ komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu, zmniejsza się obwód ciała, a cellulit ulega wygładzeniu. Ze względu na to, że tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu zabiegi z RF+ doskonale modelują i wyszczuplają sylwetkę. Pod wpływem dostarczanej energii następuje zjawisko termolipolizy polegające na selektywnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez obkurczanie objętości komórek. Nie bez znaczenia jest to, że na skutek działania fali radiowej zwiększa się przepływ krwi poprawiający dotlenienie i odżywienie skóry. Przyśpieszeniu ulega również przemiana materii ( przy podwyższeniu temp. o 1 stopień) co korzystnie wpływa na odtoksycznianie organizmu i usprawnianie układu limfatycznego.

Cechy urządzenia FOCUS RF+
 • umożliwia zastosowanie różnych metod w zależności od potrzeb
 • specjalistyczne głowice wykorzystywane do zabiegów na różnych częściach ciała, dopasowują się kształtem do okolic poddawanych zabiegowi
 • częstotliwość impulsów fal radiowych jest dawkowana przez komputer sterujący
 • system bezpieczeństwa – dwupolarność
 • włókna kolagenowe podgrzewane są do temp. 45°-60° C, która jest najwłaściwsza dla efektywności, a jednocześnie bezpieczeństwa zabiegu
 • inteligentny ekran dotykowy zapewniający wygodną i prostą obsługę
 • nieszkodliwe i bezbolesne zabiegi
 • sprzęt wyprodukowany zgodnie z międzynarodowymi normami RoHS
 • zastosowanie zaawansowanej technologii amerykańskiej
 • długotrwały efekt

Wskazania do Focus RF+:

 • poprawa napięcia i kondycji skóry twarzy i okolic oczu
 • lifting twarzy i szyi
 • spłycenie zmarszczek
 • poprawa owalu twarzy
 • redukcja cellulitu
 • ujędrnienie skóry ramion, brzucha, pośladków, ud
 • kształtowanie sylwetki po porodzie
 • spalanie tkanki tłuszczowej
Aparat Focus RF wyposażony jest w trzy głowice chłodzące (-5-10°C), które pozwalają na pracę w wyższych temperaturach nie powodując poparzenia, czyniąc zabieg całkowicie bezbolesnym. Głowice są dostosowane do wykonywania zabiegów na różne części ciała. Za ich pośrednictwem komputer dawkuje fale radiowe. Temperatura, do jakiej podgrzewane są włókna białkowe, gwarantuje najwyższą efektywność. Dzięki dwupolarowości zabieg jest bezpieczny.


Głowice FOCUS RF:

Mini głowica

Tę głowicę stosuje się do oczu, nosa, rąk oraz obszaru wokół ust. Usuwa i redukuje zmarszczki oraz worki pod oczami. Termalnie stymuluje obrzęk w głębokich fałdach, denaturację kolagenu, neokolagenezę i napina powiększone pory, przyspiesza drenaż limfy, eliminację toksyn, rozjaśnia skórę i wygładza jej strukturę.
Głowica do twarzy


Głowica ta ma wbudowany bezpośredni system chłodzenia, stosuje się ją na twarz, dekolt i ręce. Likwiduje drobne zmarszczki, usuwa i redukuje zmarszczki, kształtuje, napina i podnosi profil twarzy, zwiększa elastyczność skóry, napina powiększone pory, rozjaśnia piegi i pomaga wygładzić skórę.

Duża głowica do ciała


Dużą głowicę stosuje się do ciała. Umożliwia przeprowadzenie zabiegów wyszczuplających. Kształtuje sylwetkę, napina, redukuje cellulit. Wygładza strukturę skóry, wspomaga redukcję tłuszczu, pomaga eliminować toksyny oraz wzmacnia naskórek.
Proces napinania skóry za pomocą FOCUS RF


Na skutek wibracji RF+ o niskiej częstotliwości dochodzi do reakcji naprężenia cząsteczkowego. Włókna kolagenowe zaczynają się kurczyć, nawet do 65%. Skóra wygładza się stając się jednocześnie bardziej elastyczna i jędrniejsza.


Przebudowa kolagenu, odmładzanie twarzy, wygładzanie skóry za pomocą FOCUS RF

Auto-Focus 3D bezpiecznie i skutecznie pozwala na selektywne ogrzewanie tkanki na różnych głębokościach, naprężenie szkieletu kratowego wspierającego tkankę tłuszczową oraz na częściową denaturację istniejącego kolagenu, usprawniając w ten sposób formowanie się nowego kolagenu. Kiedy włókna kolagenowe są ogrzane, niektóre z połączeń sieciowych ulegają przerwaniu, ale nie zniszczeniu, kolagen ulega skurczeniu i zagęszczeniu, dochodzi do ponownego utworzenia kolagenu. Tak zwiększona aktywność fibroblastów powoduje odmłodzenie skóry, co z kolei inicjuje procesy odnowy (proliferacja fibroblastyczna oraz neokolageneza).


Kształtowanie/Odchudzanie ciała za pomocą FOCUS RF – efektywne, ukierunkowane i zmniejszające obwód pasa zabiegi

Zabiegi wyszczuplające i kształtowania sylwetki mogą pomóc w przywróceniu optymalnego kształtu konkretnym obszarom ciała. Tkanka tłuszczowa jest bardzo wrażliwa na przepływ krwi. FOCUS RF termicznie pobudza przekrwienie i zwiększa przepływ krwi oraz uwalnia wolne kwasy tłuszczowe. Stymuluje nowy kolagen oraz przyspiesza lipolizę i drenaż limfy.

FOCUS RF – redukuje oznaki cellulitu, wygładza strukturę i zmniejsza pojawianie się cellulitu.

Cellulit charakteryzuje się występowaniem podzielonych odcinków podskórnej tkanki tłuszczowej, które migrują w strukturze podskórnej tkanki elastycznej. Cellulit wynika z magazynowania tłuszczu w tkance podskórnej, który odstaje przez elastyczną warstwę tkanki łącznej pokrywającej zmagazynowany w skórze właściwej tłuszcz, w tym także głębiej leżące połączenie podskórno-skórne oraz podskórne warstwy tłuszczu, powodując nierówności skóry określane jako skórka pomarańczowa.

Anatomia cellulitu

Zdrowa tkanka Niezdrowa tkankaOpatentowany system Focus RF+ technologii Auto-Focus 3D może pomóc wygładzić i napiąć skórę dotkniętą cellulitem poprzez naprężenie skórne przegród włóknistych na skutek termicznych obrażeń układu naczyniowego. RF stosowana w Focus RF+ napina i obkurcza warstwę tkanki znajdującą się między skórą właściwą a tkanką podskórną.

Kremy do stosowania w trakcie zabiegów Focus RF+:

RADIO FREQUENCY CREAM
Krem kolagenowo- liftingujący do twarzy - Collagen- lifting face cream

NOWA FORMUŁA

Zaprojektowany została by zapewnić komfort i lepszy niż przy użyciu żelu efekt wykonywanych zabiegów RF+.
Dzięki zawartości kolagenu, którego działanie dodatkowo wzmagane jest falami radiowymi już po pierwszym zabiegu widzimy efekt dodatkowego ujędrnienia i poprawy zarówno stanu jak i napięci skóry.

RADIO FREQUENCY CREAM
Antycellulitowy krem wyszczuplający do ciała. - Anti-cellulite slimming body cream

NOWA FORMUŁA

Zaprojektowany został aby zapewnić komfort i lepszy niż przy użyciu żelu, efekt wykonywanych
zabiegów RF+.
Produkt opracowany specjalnie do ciała. Dzięki zawartości kofeiny aktywuje procesy metabolizmu, poprawia przepływ limfy i przy pierwszym zabiegu daje widoczne efekty zmniejszenia cellulitu.

KREM KAWIOROWY (do twarzy i ciała)

To prestiżowy produkt doskonale wpływający na ujędrnienie skóry oraz owal o dodatkowym działaniu odżywczym. Od wieków znane są pozytywne właściwości kawioru, teraz mają Państwo okazję zaprezentować je swoim Klientom w trakcie zabiegu.

CHŁODZĄCY ŻEL DO CIAŁA COOL

Żel o działaniu chłodzącym. Doskonały w radzeniu sobie w walce ze zbędnymi centymetrami i kilogramami. Dzięki działaniu chłodzącemu pozytywnie wpływa na napięcie skóry oraz wyszczuplające działa głowicy ultradźwiękowej. Dodatkowo chłodzące działanie ułatwia drenaż co sprawia, że możemy się spodziewać jeszcze lepszych efektów już po pierwszym zabiegu.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • stosowanie na brzuch w czasie miesiączki
 • rozrusznik serca
 • pacjent z chorobą skór, cierpiący na zapalenie ,zadrapania skaleczenia naskórka
 • stosowanie na górną powiekę, poza łukiem brwiowym
 • nowotwory skóry
 • widoczne duże żylaki (jeśli występują pojedynczo należy je ominąć)
 • wysokie nadciśnienie (skrajne przypadki)
 • złote nici (zabieg można wykonać dopiero po okresie dwóch lat od zabiegu)
 • nowotwory aktywne
 • przebyte nowotwory zawsze po konsultacji lekarskiej
Bezpośrednio po zabiegu wykluczone są:
 • masaż
 • endermologia
 • głębokie złuszczanie
 • kuracja kwasami
 • trwałe wypełniacze
 • elektrostymulacja
Najczęściej zadawane pytania:

Czy zabiegi wyszczuplające z użyciem fal radiowych Focus RF+ są bolesne?

Focus RF+ jest zabiegiem bezbolesnym. W przeciwieństwie do poprzednika, który był urządzeniem jednopolarnym- AUTO-FOCUS 3D to najnowocześniejsze na świecie urządzenie z opatentowanym systemem napinania skóry i potrójnym systemem chłodzenia które jest dwupolarne. Wszystkie informacje o bolesności dotyczą urządzeń jednopolarowych, czyli starszej generacji. Zabiegi były tak przykre, że bardzo wiele kobiet nie wytrzymywało bólu i rezygnowało z zabiegów dlatego firma podjęła wszelkie działania by stworzyć urządzenie na miarę oczekiwań klientów.

Czy zabiegi wyszczuplające są pełni bezpieczne?

Fala radiowa dociera tylko do miejsc adresowanych przez osobę wykonującą zabieg. Oznacza to, że fala radiowa wchodząca w głąb skóry dociera tylko do tych partii, na które chcemy działać – albo do skóry właściwej, gdy pragniemy pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu i oczekujemy efektu ujędrnienia, albo do tkanki podskórnej, gdy chcemy dodatkowo wyszczuplić dany obszar ciała. Jest to najbardziej naturalny sposób odmładzania.

Co z unerwieniem organizmu np. podczas zabiegu w okolicy oczu i nerwie wzrokowym?

Focus RF+ ma dobroczynny wpływ na nerwy, pobudza je do lepszego funkcjonowania. Osoby po zabiegach liftingujacych, które stosowały zastrzyki paraliżujące mięśnie są niezadowolone ponieważ po pewnym czasie dobroczynne efekty takich preparatów ustępują i skóra zaczyna obwisać, staje się mniej jędrna i elastyczna. Zastrzyki nieraz uszkadzały nerw powodując np. niekontrolowane opadanie kącika ust lub powieki. Focus RF powoduje, że te nerwy bardzo ładnie się regenerują. Opadanie powoli ustępuje. Focus RF świetnie działa także na twarze po operacjach plastycznych. Mówiąc w skrócie, po operacji skóra jest jedynie naciągnięta, a więc cieńsza. Focus RF poprawia strukturę takiej skóry, powodując zwiększenie jej gęstości.

Czy można korzystać z Focus RF+ także po wstrzyknięciu w policzki tłuszczu, lub wstrzyknięciu w twarz, czy dekolt wypełniaczy zmarszczek np. kwasu hialuronowego?

Badania kliniczne wykazały, że nie likwiduje efektów tych zabiegów. Wiedząc, że klientka wstrzyknęła sobie np. w policzki tłuszcz, nie działamy na tkankę podskórną, lecz jedynie na skórę właściwą, aby ją ujędrnić.

Czy jest to zabieg przeznaczony głównie dla kobiet dojrzałych?

Absolutnie nie. Młode kobiety mogą korzystać z FOCUSA profilaktycznie nie dopuszczając do powstawania zmarszczek wokół oczu, zapobiegną wiotkości skóry, słowem skóra pobudzona do intensywnej pracy będzie bardzo długo wyglądać na jędrną i wypoczętą. Powstawanie zmarszczek jest sprawą indywidualną, więc do każdego pacjenta należy podchodzić osobno. Do 35. roku życia zalecamy wykonanie pięciu zabiegów, potem robimy przerwę na 4 miesiące. Podtrzymujące sesje warto wykonywać raz na trzy miesiące. Należy kontrolować, co się dzieje ze skórą i działać w odpowiednim momencie. Takim wskazaniem do poddania się zabiegowi jest np. nagła utrata wagi lub przesuszenie skóry na słońcu.

Jak wygląda twarz bezpośrednio po zabiegu?

Nie ma opuchlizny, ani zaczerwienień czy innych śladów. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Jak Focus RF działa na nasze ciało?

Zasada działania jest dokładnie taka sama, tylko stosujemy podczas zabiegu inne głowice. Focus RF ujędrnia ciało, potrafi rozprawić się z cellulitem, świetnie radzi sobie z niedoskonałościami w najtrudniejszych partiach – ze zwiotczałą skórą ramion, tzw. motylkami, luźną skórą po wewnętrznej stronie ud i obwisłą skórą nad kolanami. Focus RF bardzo dobrze działa również na dłonie - napina skórę i rozjaśnia plamy pigmentacyjne.

Cennik