Kriolipoliza Szczecin - Coocon - Alice Centrum Odnowy Biologicznej

91 820 67 71

pn.-pt. 08.00 - 21.00

sob. 08.00 - 16.00

niedz. 08.00 - 12.00

Kriolipoliza

Kriolipoliza


Kriolipoliza likwiduje podskórne komórki tłuszczowe poprzez zamrożenie wybranej partii ciała nie uszkadzając skóry, nerwów oraz mięśni.


Amerykańscy dermatolodzy z Harvard Medical School odkryli, że podskórne warstwy tłuszczu są znacznie mniej odporne na zimno niż tkanki które je otaczają. Na podstawie ich badań udowodniono, że kontrolowane chłodzenie pozwala pozbyć się tłuszczu bez negatywnych skutków dla skóry, mięśni i nerwów.

KriolipolizaCooltech™ jest urządzeniem hiszpańskiej firmy COCCON do zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej i wykorzystywane jest do kontrolowanego schładzania ciała w temperaturze -8 st. C przez 70 min., które w bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy komórki tłuszczowej. Schłodzenie powoduje miejscowe reakcje zapalne w komórkach tłuszczowych czego skutkiem jest uszkodzenie komórki tłuszczowej poprzez ich rozerwanie, uwalniając w ten sposób tłuszcz który znajdował się wewnątrz. Uwolniony tłuszcz jest naturalnie wydalany z organizmu za pomocą naturalnych procesów fizjologicznych przez okres ok 6-8 tygodni dzięki czemu z tygodnia na tydzień grubość tkanki tłuszczowej ulega zmniejszeniu.

Przy zachowaniu zdrowego trybu życia redukcja tkanki jest stała – podobnie jak po tradycyjnej liposukcji. Już po pierwszym zabiegu można utracić od 20-40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego kriolipolizie.

Proces ten powoduje likwidacje tylko komórek tłuszczowych nie wpływając w żadnym stopniu na inne tkanki takie jak skóra, nerwy czy mięśnie. Dzięki temu następuje w pełni bezpieczne wymodelowanie i wyszczuplenie danych partii ciała.

Kriolipoliza Cooltech™ uznawana jest za jedną z najbardziej efektywnych i skutecznych metod walki z miejscową otyłością.

Odstęp między zabiegami wynosi 2 miesiące na tym samym obszarze. Inne partie ciała można poddać zabiegowi po kilku dniach.

Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności z wykluczeniem intensywnych ćwiczeń do 7dni po zabiegu. Po tym okresie zalecany jest drenaż limfatyczny Endermologie LPG w celu przyśpieszenia efektów zabiegu a także należy pić min. 2 l wody dziennie.

Należy pamiętać, że liczba komórek tłuszczowych usuniętych podczas zabiegu nie odtworzy się, jednak przy nadmiernej podaży tłuszczu i cukru w diecie oraz braku aktywności fizycznej tłuszcz może zlokalizować się w innych partiach ciała. Zalecana jest zatem dieta niskokaloryczna a także aktywność fizyczna w celu podtrzymania efektów.Wskazania:

Zabieg dedykowany jest osobą u których komórki tłuszczowe występują w miejscu trudnym do eliminacji:

- „boczki”

- fałd brzuszny

- uda

- plecy

- ramiona

- pośladki

Głowice wykorzystane w kriolipolizie dopasowują się nawet do najtrudniejszych okolic, dzięki czemu żadne partie ciała nie zostaną pominięte.


 

Przebieg zabiegu:

- na wybrany obszar nakładane są maty antyodmrożeniowe oraz żel przewodzący zimno

- następnie przykładana jest głowica do wybranego obszaru ciała która zasysa skórę i tkanki podskórne tak aby zimno było zaaplikowane wprost do tkanki podskórnej

- kolejnym etapem jest chłodzenie do temp. -8 st. C przez 70 min.

- ostatnią fazą jest zdjęcie głowic oraz rozmasowanie obszaru poddawanego zabiegowi

Rekonwalescencja po kriolipolizie:

Do 24 godzin po zabiegu w miejscu zabiegu występuje stan zapalny – dzięki niemu możliwy jest późniejszy proces usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych, który trwa ok 8tygodni.

Czasami może wystąpić rumień utrzymujący się kilka godzin, siniaki, nadwrażliwość skóry (2-3 tygodnie).


Po zabiegu zaleca się:

- przyjmowanie min. 2 l wody – zwiększenie metabolizmu

- lekkostrawną dietę

- aktywność fizyczną

- rezygnacja z sauny i gorących kąpieli

- przez miesiąc nie należy opalać okolicy poddanej zabiegowi


Przeciwwskazania:

- gorączka

- infekcje

- nowotwór

- ciąża i karmienie piersią

- nietolerancja krioterapii

- antybiotykoterapia

- choroby Reynaud’a

- niewydolność nerek, problemy z wątrobą

- krioglobulinemia

- rozrusznik serca

- choroby krwi

- przerwana ciągłość skóry


Cennik:

1 przyłożenie głowicy 650 zł

2 przyłożenia głowicy podczas jednej wizyty 900 zł

3 przyłożenia głowicy podczas jednej wizyty 1300 zł

4 przyłożenia głowicy 1650 zł

6 przyłożeń głowicy 2350 zł