91 820 67 71

pn.-pt. 09.00 - 20.00

sobota 09.00 - 14.00

Zabiegi

Depilacja laserowa bikini


Usuwanie owłosienia w okolicy bikini jest modne i bardzo często stanowi ważny element dbania nie tylko o estetykę, ale o higienę swojego ciała. Coraz częściej korzystają z niego nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Wygląd okolic intymnych ma znacznie nie tylko w sytuacjach intymnych, ale również w trakcie wizyt na plaży czy na basenie, gdy mamy na sobie skąpy kostium.

Samodzielna depilacja okolic bikini – dlaczego nie warto?


Całe szczęście coraz mniej osób decyduje się na przeprowadzanie depilacji na własną rękę. Skóra okolic intymnych jest bardzo wrażliwa, dlatego łatwo mogą pojawiać się podrażnienia lub krostki, które będą wywoływać dyskomfort, a do tego nieestetycznie wyglądać. Golenie owłosienia okolic bikini jest problematyczne, ponieważ trudno dokładnie usunąć włoski z wszystkich miejsc. Właśnie dlatego tego typu zabiegi nie powinny być wykonywane samodzielnie. Dużo lepszą opcją jest depilacja laserowa, wykonana w specjalistycznym gabinecie. Jest to efektywny, a do tego bezbolesny zabieg, który pozwoli trwale pozbyć się niechcianego owłosienia.

Czym jest depilacja laserowa bikini?


Jest to zabieg wykonywany przez kosmetologa, za pomocą urządzenia emitującego laser. Jego wiązka niszczy mieszki włosowe, co sprawia, że w danym miejscu nie rosną nowe włosy. Wszystko rozpoczyna się od wywiadu oraz próby laserowej, co pozwala stwierdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań oraz jak skóra zareaguje na kontakt z wiązka lasera. Chcąc osiągną pełnie efektów, utrzymujących się na stałe, należy przeprowadzić serię zabiegów. Niezbędne może być powtórzenie zabiegu kilka razy.

Konieczność powtórzenia zabiegu wynika z faktu, że laser niszczy mieszki włosowe będące w fazie wzrostu. Niestety pozostałe nadal się rozwijają, dlatego po czasie wyrasta nowe owłosienie, którego ponownie trzeba się pozbyć. Depilacje przeprowadzane są w kilkutygodniowych odstępach. Cały zabieg trwa około 20 minut i nie powoduje żadnych uszkodzeń skóry. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ponieważ szybko można zaobserwować wypadające włoski.