Depilacja laserowa Szczecin Laserowe usuwanie owłosienia

91 820 67 71

pn.-pt. 08.00 - 21.00

sob. 08.00 - 16.00

niedz. 08.00 - 12.00

Depilacja laserowa

Depilacja Laserowa Light Sheer Duet

Depilacja laserowa - najskuteczniejszy laser do usuwania owłosienia Light Sheer Duet. Pozbądź się nie chcianych włosów. Już dziś zarezerwuj termin.
'Jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym system z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji.
Laser medyczny LightSheer DUET został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii) w celu usuwania zbędnego owłosienia w tym leczenia takich schorzeń jak hirsutyzm czyli nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi oraz leczenia stanów zapalnych skóry.

Wyprodukowany w 2009 roku przez firmę Lumenis® system LightSheer Duet stanowi światowy przełom w dziedzinie systemów do trwałej depilacji laserowej. Firma LUMENIS istnieje od 1966 r. i jest światowym liderem w produkcji laserów, które mają zastosowanie w medycynie. Dotychczas produkowany sprzęt został wzbogacony o technologię zasysania oraz znacząco powiększone okienko zabiegowe (22 x 35 mm). Wprowadzone zmiany znacznie skracają czas trwania zabiegu i powodują, iż jest on praktycznie bezbolesny.

System LightSheer Duet zaopatrzono w dwie głowice emitujące światło lasera diodowego o długość fali 800 nm co daje możliwość wykonywania szybkich i bezpiecznych zabiegów, także u osób mających ciemną karnację i opaloną skórę.

Głowica ET - wyposażona jest w okienko z syntetycznego szafiru o wymiarach 9×9mm. Chłodzona końcówka będąca własnością patentową firmy zapobiega oparzeniom, nawet przy bardzo wysokich mocach. Najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka tej głowicy została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest mniej bolesny.




Głowica HS
- to nowatorskie połączenie dużej powierzchni zabiegowej 22×35mm z podciśnieniem, zezwalające na bardzo szybką, skuteczną i bezbolesną depilację dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors. Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje głębsze wnikanie światła laserowego, a system Vacum zwiększa efektywność , dzięki czemu uzyskujemy skuteczną depilacje przy niższych energiach. Liczba impulsów potrzebnych do depilacji jest 10 krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co dramatycznie skraca czas zabiegu.


Porównanie wielkości głowic działających na włosy

W przypadku „małej” głowicy jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy od 9x9 mm. Włosy niszczy się partiami plamka po plamce.

„Duża” głowica pracuje w nieco odmiennym mechanizmie:

1) zasysanie skóry do wnętrza głowicy powoduje rozproszenie melaniny na granicy skórno-naskórkowej, przez co możliwa jest większa absorpcja światła przez melaninę włosów,

2) podciśnienie wyłącza percepcję zakończeń nerwowych przez co zabieg jest prawie bezbolesny,

3) podciśnienie uciska na skórne naczynia krwionośne, dzięki czemu unika się pochłaniania światła laserowego przez oksyhemoglobinę;








Zasada działania lasera
Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, a tym samym nie ma szkodliwego wpływu na organizm ani na narządy. Wiązka promieni przenika ok. 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, co powoduje zanik komórek macierzystych mieszków włosowych prowadząc tym samym do zaniku włosów. Światło lasera niszczy komórki odżywcze i rozrodcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) zapobiegając ponownej jego regeneracji i odrastaniu.

Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie LigthSheer Duet umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosków dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysania skóry Vacum.

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie. Każdy włos przechodzi w ciągu swojego ,,życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu :

  1. Faza wzrostu (anagen) – faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera ), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie. Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
  2. Faza przejściowa (katagen) – faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego. Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie.
  3. Faza spoczynku (telogen) – faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale juz powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

    Ilość włosów usuniętych na stałe jest równa ilości włosów, w których zniszczone zostały komórki macierzy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 20-30% włosów (w zależności od miejsca depilacji), po 4 zabiegach – 80-90%. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i niewidoczne.
Zabieg epilacji laserowej można wykonać:
  • w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych -hirsutyzm, hipertrychoza,
  • w celach kosmetycznych
  • u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
  • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
  • u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
  • zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów),
  • u osób z ciemną karnacją

Co zyskujemy depilując się tą metodą?

  • skuteczność – najlepsza na świecie metoda depilacji laserowej najnowszym laserem diodowym posiadającym certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food & Drud Administration )
  • bezpieczeństwo – dzięki wykorzystaniu po raz pierwszy systemu zasysania skóry – VACUM depilacja laserowa odbywa się bez powikłań takich jak :
  • przebarwienia, popękane naczynka krwionośne – częstych po zabiegach wykonywanych poprzednią wersją lasera
  • krótki czas trwania zabiegu – depilacja laserowa nóg w 20 min. !!!
  • bezbolesna depilacja – bez użycia środków znieczulających itp.
  • wygoda i komfort – bez wrastających włosów i stanów zapalnych
  • atrakcyjna cena
Postępowanie przed zabiegiem :
  • pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której specjalista ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad
  • włosy powinny być ciemne (na włosy bardzo jasne, rude i siwe wiązka lasera nie działa, ponieważ jest w nich inny rodzaj melaniny niż we włosach ciemnych)
  • przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, gładka, umyta i niczym nie posmarowana
  • w celu ogolenia można użyć krem depilujący lub zwykłą golarkę, natomiast nie należy stosować wosku, pęsety ani depilatora wyrywającego włosy, gdyż procedura zabiegu depilacji laserowej wymaga obecności trzonu włosa w skórze, aby wiązka lasera miała pole działania
  • wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone – w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia (tego typu zmiany na skórze będą zabezpieczone i ominięte podczas zabiegu)


Postępowania po zabiegu depilacji laserowej :
  • nie opalać się – bezwzględnie chronić skórę przed słońcem – minimum 2 tygodnie po zabiegu
  • stosować kremy z wysokimi filtrami UV (SPF 30 -50+ w zależności od pory roku )
  • pomiędzy zabiegami nie stosować substancji i leków przeciwwskazanych
  • kosmetyki i leki złuszczające (peeling) – minimum 2 tygodnie po zabiegu
  • bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów na depilowaną skórę
  • do ustąpienia ewentualnych podrażnień nie korzystać z basenów oraz saun
  • kilka razy dziennie przez okres 2-3 dni stosować kremy o właściwościach łagodzących, kojących np. Alantan, Solcoseryl, Termcool lub Bepanten
  • nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) – dopuszczalna depilacja maszynką
  • zabiegi należy powtarzać co 4-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu

Każda skóra reaguje na depilację laserem w sposób indywidualny. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy, niewielkie strupki czy też drobne przebarwienia – ustępują one wszystkie po kilku – kilkunastu godzinach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

Aby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

  • świeża opalenizna (minimum miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się, korzystać z solarium oraz używać samoopalaczy)
  • stosowanie światłouczulających kosmetyków, ziół (kremy i maści zawierające retinol, wit. A, isotretinoinę, kwasy owocowe, wit. C, dziurawiec, nagietek) – odstawić 1-2 tygodnie przed zabiegiem
  • peeling i kremy złuszczające – przestać używać na ok. tydzień przed zabiegiem
  • depilacja woskiem i pensetą – 1 miesiąc przed zabiegiem
  • leki światłouczulające – niektóre antybiotyki, retinoidy
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień skóry
  • bielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry
  • epilepsja (padaczka) niewyrównana cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne (RZS, toczeń rumieniowaty, sklerodermia)

Depilacja laserowa – często zadawane pytania

Zabiegi obejmujące depilację laserową z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Klientki, które chcą z nich skorzystać mają często pytania odnośnie ich przebiegu. Chcąc zapewnić im jak najwięcej informacji, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej podejmowane kwestie.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Jest to metoda nieinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga rekonwalescencji. Zwykle nie powoduje także jakichkolwiek niebezpiecznych efektów ubocznych. Sporadycznie może pojawić się niewielkie zaczerwienienie oraz opuchlizna, jednak ustępuje ona w ciągu doby od zakończenia zabiegu.

Na jakiej zasadzie ta metoda działa?

W naszej pracy wykorzystujemy laser, który ma działanie powierzchniowe. Nie przedostaje się do wnętrza skóry, wnikając jedynie na 2 mm. Jego działanie sprawia, że mieszki włosowe są uszkadzane, a z czasem zanikają. Jego każde użycie pozwala zlikwidować nawet kilkanaście włosów.

Po ilu zabiegach można pozbyć się owłosienia?

Ze względu na to, że zabieg najlepiej działa na włosy, które są w fazie wzrostu, musi być przeprowadzony kilkukrotnie, by doprowadzić do usunięcia całego owłosienia. W związku z tym po pierwszym zabiegu należy odczekać pewien czas, aż mieszki, które przetrwały, wejdą w fazę wzrostu i będą mogły być usunięte. Zazwyczaj owłosienia można pozbyć się po około 6 zabiegach.

Jak przygotować się do depilacji?

Należy pamiętać, by zgolić włosy wystające ponad powierzchnię naskórka. Gdybyśmy ich nie usunęli, pod wpływem lasera ulegałyby spalaniu, co mogłoby prowadzić do poparzeń naskórka. Ponadto dzięki temu światło będzie mocniej oddziaływać na część włosa ukrytą pod naskórkiem.

Zabieg jest najskuteczniejszy, gdy skóra jest blada, dlatego sugerujemy, by przed zabiegiem, w miarę możliwości zrezygnować z opalania się.

Które części ciała mogą być depilowane laserowo?

Zabiegi tego typu mogą być wykonywane na wszystkich częściach ciała. Najczęściej wykonuje się depilacje na nogach, pod pachami, w okolicach bikini, a także na twarzy, podczas usuwania owłosienia na podbródku, nad wargą lub na policzkach

Przykładowe efekty zabiegów:

Przed zabiegiem Po zabiegu


'




Cennik

Zarezerwuj